Realizacje

Wróć

Migracja sterowników PLC i paneli dotykowych HMI w zakładzie energetycznym Celsium Sp. z o.o. to projekt przeniesienia systemów sterowania z wykluczonych ze wsparcia producenta sterowników GE serii 90-30 na nowe, niezawodne sterowniki RX3i. Prace obejmowały ponadto stworzenie nowej wizualizacji na panelach dotykowych Astraada HMI na podstawie starych aplikacji wizualizacyjnych, pracujących na panelach Proface.

Migracja sterownika PLC

Dwa kotły oraz system sterowania podsystemem wodnym zostały poddane migracji jednostek centralnych do sterowników GE PACSystems RX3i. Takie rozwiązanie pozwoliło na zachowanie dotychczasowych programów, bez ich modyfikacji przez programistów. Co więcej, kompatybilność modułów obydwóch serii sterowników (starych 90-30 oraz nowych RX3i) uwolniła klienta od dodatkowych kosztów związanych z wymianą każdego z nich na nowszy odpowiednik. Wszystkie te cechy migracyjne sterowników PACSystems pozwoliły na szybką i pewną wymianę sterowania bez wątpliwości o niezawodność czy takie samo działanie programów PLC po ich wdrożeniu i oddaniu do użytku.

Korzyści dla klienta:

  • bezpieczna migracja sterownika PLC bez utraty funkcjonalności,
  • pozostawienie starych modułów bez konieczności ich wymiany,
  • utrata potencjalnych problemów w razie błędów przestarzałego sprzętu w przyszłości.

Migracja wizualizacji paneli HMI

Klient zażyczył sobie również wymianę paneli HMI na dotykowe o większej przekątnej ekranu oraz stworzenie aplikacji podobnej do istniejącej już wizualizacji pracy kotłów i układu wodnego. Prace obejmowały wymianę urządzeń na nowe panele oraz wdrożenie nowych wizualizacji operatorskich. Pracownicy zyskali więc możliwość ergonomicznej pracy z użyciem intuicyjnej nawigacji dotykowej.

Korzyści dla klienta:

  • wymiana paneli na nowoczesne produkty Astraada,
  • poszerzenie listy funkcjonalności graficznych wizualizacji,
  • stabilność działania oraz sterowanie dotykiem.