Sterowanie maszyn i urządzeń

Opracowujemy innowacyjne systemy dla maszyn i urządzeń służących do sterowania procesami przemysłowymi. Oferujemy m.in. układy ze sterownikiem PLC, modułami komunikacji oraz interfejsem operatorskim.

Wydobywamy z maszyny więcej, niż tylko poprawne działanie. Programujemy sterowniki w stałej konsultacji z klientem i jego pracownikami, dbając o ergonomię użytkowania maszyny i bezpieczeństwo operatorów podczas jej eksploatacji.

 

Systemy sterowania redundantne oraz rozproszone

Na życzenie klienta wdrażamy sterowniki PLC w konfiguracji redundantnej, czyli podwójnie zabezpieczonej.

 

Czym są systemy sterowania redundantne?

Gdy jeden ze sterowników przestanie poprawnie pracować, drugi przejmuje jego rolę na czas przywrócenia pierwszego do stanu sprzed awarii. Dane procesowe są rejestrowane na obu sterownikach jednocześnie, więc sterowanie jest przejmowane płynnie z jednego urządzenia na drugie. Wszystko po to, by nie dopuścić do przerw w produkcji i uniknąć niepotrzebnych strat finansowych.

 

Dostarczamy rozwiązania pozwalające na efektywną wymianę danych między poszczególnymi punktami komunikacyjnymi.

Coraz szersze wykorzystanie sieci Ethernet prowadzi do pożądanej integracji wielu urządzeń – jak sterowniki, panele HMI, mierniki, wagi, liczniki zlokalizowane w zakładzie produkcyjnym lub w obrębie jednej maszyny. Sterownik wzbogacony o rozszerzony pakiet informacji z takich urządzeń może w jeszcze wydajniejszy sposób zarządzać pracą maszyny lub linii produkcyjnej. Poza wykorzystaniem danych z poszczególnych urządzeń w celach wewnętrznych, znaczną rolę w podnoszeniu efektywności zakładu może także przynieść gromadzenie danych procesowych na komputerach zewnętrznych i ich późniejsza obróbka. Dane z produkcji mogą również zostać wykorzystane do monitorowania wydajności i dostępności poszczególnych maszyn w zakładzie produkcyjnym.

 

Gotowe rozwiązania z zakresu MES oraz monitoringu pracy maszyn i pracowników dostarczamy w postaci pakietu systemu SCADA oraz raportowania, opisanego na stronie poświęconej wydziałowi IT.

 

Układy napędowe oraz układy komunikacyjne

Posiadamy doświadczenie w zakresie automatyzacji:

  • systemów napędowych wyposażonych w układy z przemiennikami częstotliwości,
  • systemów napędowych wyposażonych w układy z modułami serwonapędów,
  • systemów napędowych wyposażonych w układy z wyspami elektrozaworowymi,
  • systemów z napędami na czynnik gazowy lub ciekły.

 

Sterowanie pneumatyczne układów wielosilnikowych również nie jest dla nas tajemnicą. Zdając sobie sprawę z szerokiego zastosowania pneumatyki w robotyce, projektujemy i wykonuje całe systemy na podstawie układów pneumatycznych z robotem.

 

Prefabrykacja szaf sterowniczych

Przed wykonywaniem prac wdrożeniowych, tworzymy projekty elektryczne budowanych maszyn oraz składamy szafy sterownicze.

 

Nasze konstrukcje są:

  • wydajne, pewne oraz bezpieczne w użyciu,
  • sterowane przez manualną obsługę przycisków na szafie, zintegrowany panel dotykowy HMI lub specjalne oprogramowanie na komputerze roboczym znajdującym się w zakładzie produkcyjnym.