Jako doświadczeni integratorzy stanowisk zrobotyzowanych opracowujemy nawet najbardziej skomplikowane aplikacje. Ich celem jest zwiększenie wydajności, bezpieczeństwa i komfortu pracy. Wśród naszych rozwiązań znajduje się m.in. zrobotyzowana obsługa maszyn CNC.
Obsługa maszyn CNC w ACaRS
W dzisiejszych czasach centra obróbki CNC w przedsiębiorstwach produkcyjnych są już niemal standardem. Jest to zaawansowana technologia obróbki skrawaniem, w której produkty powstają poprzez usunięcie zbędnego materiału za pomocą specjalistycznych narzędzi skrawających. W ACaRS oferujemy profesjonalną obsługę maszyn CNC za pomocą robota. Nasze stanowiska zrobotyzowane charakteryzują się bardzo dużą wydajnością i innowacyjnością, co będzie odczuwalne już po pierwszym uruchomieniu stacji.
Zrobotyzowana obsługa maszyn CNC – gwarancja większej wydajności produkcyjnej
Zrobotyzowana obsługa maszyn CNC to gwarancja większej wydajności produkcyjnej. Na naszych stanowiskach zrobotyzowanych możliwa jest równoległa praca robota aż na kilku centrach obróbczych, które ustawione są frontową stroną względem robota. Takie ustawienie to gwarancja łatwego i sprawnego ładowania lub odbierania detali z wrzeciona lub przeciwwrzeciona każdej z obrabiarek.
Stanowisko zrobotyzowanej obsługi centr obróbczych
1 – Obrabiarka nr. 1, Mazak Integrex
2 – Obrabiarka nr. 2, Mazak HQR
3 – Obrabiarka nr. 3, Mazak Integrex
4 – Magazyn detali
5 – Robot KUKA KR210 R3100-2
6 – Stacja bazowania detali
7 – Magazyn chwytaków
8 – Rozdzielnia automatyki oraz kontroler robota
Opis działania
1. Operator po załączeniu zasilania stanowiska oraz zasilania maszyn umieszcza w magazynie detali odpowiednie paletki jednocześnie zapełniając je surowymi detalami (przed obróbką). Następnie zamyka bramę frontową i na panelu HMI wybiera odpowiednią sekwencję pracy.
2. Po uruchomieniu stanowiska układ sterowania monitoruje stan obrabiarek, zamknięcia drzwi frontowych i serwisowych oraz wybrane sekwencje pracy. Robot na podstawie sekwencji i sygnałów z maszyn CNC oraz stanowiska wykonuje następującą sekwencję pracy:
a) sprawdzenie potrzeby wymiany chwytaka,
b) podjazd pod gniazdo z półfabrykatem (na paletce),
c) sprawdzenie (czujnikiem laserowym) czy półfabrykat znajduje się w gnieździe,
d) pobranie półfabrykatu i umieszczenie go w stacji bazowania detalu,
e) zbazowanie detalu wraz z jego pomiarami (długość, średnica),
f) półfabrykat OK – pobranie przez robota i umieszczenie w maszynie CNC; detal NOK – pobranie i odłożenie go ponownie na paletkę z pominięciem maszyny CNC,
g) oczekiwanie na koniec procesu skrawania (w tym czasie stanowisko obsługuje inne maszyny, zależnie od wybranego trybu pracy przez operatora),
h) sprawdzenie potrzeby wymiany chwytaka,
i) pobranie gotowego elementu z maszyny i odłożenie go w gniazdo, z którego został pobrany półfabrykat.
3. Po zakończeniu paletki, magazyn detali przemieszcza paletkę do miejsca odbioru, z którego operator może dokonać wymiany detali bez konieczności zatrzymywania stanowiska.
OFERTA ROBOTYZACJI ACARS
Integrujemy stanowiska zrobotyzowane, głównie do zastosowań przemysłowych. W dziedzinie robotyzacji procesów produkcyjnych, prócz robotyzacji paletyzacji, zapewniamy również usługi z zakresu m. in. :
- robotyzacji spawania;
- robotyzacji obsługi maszyn (centra CNC, prasy itp. );
- robotyzacji przenoszenia (handling);
- innych procesów (malowania, szlifowania, pomieszczenia Clean Room … ).
Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań i nowoczesnych technologii, doskonalimy procesy realizowane podczas prac przemysłowych w zakładach produkcyjnych.