Aby roboty przemysłowe mogły w pełni wykonywać powierzone im zadania w zmiennych warunkach produkcji, muszą być odpowiednio zaprogramowane. Kluczowa jest tutaj rola narzędzi ułatwiających inżynierom realizację zadań projektowych.
Programowanie robotów przemysłowych od A do Z
W oparciu o wieloletnie doświadczenie, specjalistyczną wiedzę oraz odpowiednie umiejętności techniczno-informatyczne programujemy roboty przemysłowe, przygotowujemy symulacje oraz zapewniamy profesjonalną asystę podczas uruchamiania zautomatyzowanej linii produkcyjnej. Programowanie robotów przemysłowych w ACaRS to dziesiątki zrealizowanych projektów i uruchomionych instalacji na przestrzeni zaledwie kilkunastu ostatnich miesięcy!
Skuteczne programowanie robotów przemysłowych
Odpowiednie do systemu pracy zaprogamowanie robotów przemysłowych wymaga dużego doświadczenia oraz znajomości konkretnych maszyn. Dzięki dobrej optymalizacji oprogramowania maszyny mogą pracować nie tylko skutecznie, ale też wydajnie.
Mówimy językiem robotów
Programowanie robotów dla przemysłu
można podzielić na trzy główne grupy, które różnią się przede wszystkim tym, czy na etapie programowania konieczna jest obecność samego robota:
- programowanie konwersacyjne lub online (nazywane również nietekstowym)
- programowanie offline (z użyciem edytorów tekstowych lub programów graficznych)
- programowanie hybrydowe (połączenie programowania online i offline)
Aby prace programistyczne były jak najbardziej efektywne, a przy tym obarczone jak najmniejszym ryzykiem błędu, pracujemy z wykorzystaniem wirtualnych środowisk programowania robotów przemysłowych, udostępnianych przez producentów tychże urządzeń. Są to aplikacje pozwalające nie tylko na zaprogramowanie określonych czynności robota, ale również przeprowadzenie symulacji ich pracy w trybie offline (np. programowanie trajektorii ruchu robota, kontrola orientacji chwytaków, tworzenie programów sterujących, rozmieszczenie gniazd roboczych na linii produkcyjnej, projektowanie współpracy pomiędzy robotami w jednym gnieździe itd.).
Programowanie urządzeń przemysłowych
Doświadczony zespół inżynierów-robotyków ACaRS zapewnia optymalne programowanie urządzeń przemysłowych w zakresie przygotowania i wdrożenia protokołów komunikacyjnych, współpracy z osprzętem zewnętrznym (koncentratory IO, systemy wizyjne, urządzenia zewnętrzne) za pomocą wszystkich dostępnych protokołów przemysłowych (m.in. ProfiBus, ProfiNet, CC-Link, EtherNet IP, DeviceNet).
Programowanie robota przemysłowego, czujników oraz sterowników PLC wykonujemy za pomocą najnowocześniejszego oprogramowania. Projektujemy i testujemy procesy produkcyjne, definiujemy oraz weryfikujemy sekwencje procesów wytwórczych z realistycznymi zdarzeniami i zoptymalizowanymi czasami cykli, a także poddajemy symulacji rozruch systemów produkcyjnych.
Programowanie maszyn dla przemysłu
Sekwencje produkcyjne poddajemy testom z wyprzedzeniem tak, aby jak najszybciej wyeliminować wszelkie mankamenty projektowe oraz jak najlepiej zweryfikować prawidłowy przepływ informacji pomiędzy sterownikiem PLC a robotami. Tylko w ten sposób możliwe jest szybkie uruchomienie całego systemu na miejscu, w siedzibie Klienta. To nasz główny cel.
Programowanie robotów przemysłowych w ACaRS uzupełnia kompleksowa obsługa dokumentacji i uwierzytelniania metod, co jest gwarancją braku zakłóceń w późniejszej eksploatacji urządzeń.
Zapewniamy profesjonalne doradztwo, kompleksowe testy wykonalności, specjalistyczne programowanie oraz optymalny projekt i planowanie.